Amsterdam, 19 maart 2025 – Wie wint de Mentos Grote Prijs van Nederland en wordt de ‘beste nieuwe live-act van 2025’? In de vierde en laatste stemronde krijgen de vijf laatste acts van de overgebleven twintig deelnemers één week om stemmen te verzamelen in de Mentos Grote Prijs van Nederland-app. Ruby Mus wil de media inschakelen en mensen persoonlijk benaderen op straat.
Naast muziek is dans ook een enorme passie voor Ruby Mus. “Ik denk dat emoties uiten via woorden en dans de puurste vormen van zelfexpressie zijn. Samen met mijn dansers beeld ik in choreografieën uit waar mijn liedjes over gaan”, legt ze uit. ‘Friend Enemy’ is een speciaal nummer voor haar. “Het gaat over een giftige vriendschap die ik had in mijn puberteit, waardoor ik ging twijfelen aan wie ik was. Dankzij het maken van muziek leerde ik weer van mezelf houden. Ik durf nu vaker voor mezelf te kiezen. Vaak kijk ik terug naar wat ik geschreven heb en denk ik: oh, dit is wat er nu speelt in mijn leven. In die zin is muziek net therapie.”
Ruby Mus vindt het een eer om mee te mogen doen aan de Mentos Grote Prijs van Nederland. “Het is natuurlijk een wedstrijd die vele muzikanten van vroeger al kennen. Dit is een geweldige kans om met mijn act daar te staan. Ik hoop een groter publiek aan te spreken die zich vrij voelen als ze mijn muziek horen.”
Fans kunnen stemmen!
Ruby Mus heeft al een mooie reis afgelegd de afgelopen maanden. Zo werd onder begeleiding van artistiek leider Glen Faria haar nummer live opgenomen in de Wisseloord Studios in Hilversum, waar wereldsterren als U2 en Phil Collins ook aan muziek hebben gewerkt. De clip is vanaf nu te zien in de Mentos Grote Prijs van Nederland-app, waar fans een week lang op Ruby Mus kunnen stemmen.
Vooral de opnames voor de live sessie hebben veel indruk gemaakt op de popartiest uit Limburg. “Dit was voor mij echt een leerzame dag. De interactie met engineers, maar tegelijkertijd ook met een camera-crew, lichtcrew en media. Je moet ineens nadenken over het hele plaatje: hoe ziet het eruit, hoe moet het overkomen, wat zeg je, en hoe kijk je naar de camera? Allemaal verschillende dynamieken en indrukken waar je mee om moet gaan.”
Laatste stemweek
Naast Ruby Mus krijgen ook BUG uit Noord-Holland, Hana Fatur uit Zuid-Holland, Doc’s Lobby uit Noord-Brabant en Given Ski uit Friesland van 2 tot en met 9 april 12.00 uur de tijd om zoveel mogelijk stemmen te verzamelen. Met deze laatste stemweek zitten de vier stemrondes er dan op en kan het tellen beginnen. De publieksstemmen bepalen 50% van de eindscore. De andere 50% ligt in de handen van de vakjury. Op 11 april wordt vanuit de Wisseloord Studios bekendgemaakt welke acht acts er doorgaan naar de halve finale.
Ruby Mus heeft al goed nagedacht over hoe ze stemmen wil verzamelen. “Ik ga bij de media langs. Maar wil ook graag de steden in om echt mensen fysiek aan te spreken!”
Live optredens in PAARD
Met de stemrondes gaat de Mentos Grote Prijs van Nederland een nieuwe fase in en zal blijken welke acts het populairst zijn bij zowel het publiek als de jury. Ruby Mus wil in ieder geval dolgraag optreden in de halve finale op vrijdag 16 mei in PAARD in Den Haag. Stem nu in de Mentos Grote Prijs van Nederland-app en help jouw favoriet doorbreken.
De vier winnaars van de halve finale strijden vervolgens op 31 mei in de finale in PAARD om de winst in de Mentos Grote Prijs van Nederland 2025. Wie treedt in de voetsporen van eerdere winnaars als Typhoon, Eefje de Visser, Jaïr Faria en Brainpower?