
Soul & Funk met een vleugje Jazz!
Tizaan Alphonso, de internationaal geprezen pianist/zanger/componist, heeft een diepe en persoonlijke band met muziek, die sterk verweven is met zijn familie. Met muzikanten als ouders, voelt het maken van muziek voor hem als thuiskomen, waar hij ook is.
Als hij zou kunnen, zou Tizaan Alphonso de Freddie Mercury van de jazz worden, of zich kunnen voorstellen als Herbie Hancock’s lang verloren zoon. Hij maakt hier grappen over, maar het is doodserieus. Soul- en funk-muziek zijn als een extra ouder voor hem, die hem tot op de dag van vandaag opvoedt.
Na zijn debuutalbum “Feel It” (2020), en zijn poging om de glorie van Soul, RnB en Funk nieuw leven in te blazen, ontving Tizaan lof van de pers in Nederland, de VS en India.
“Give in to the Natural Jazzy Groove of Tizaan Alphonso’s new album- Feel It”
– Buzz Music (USA)
“Tizaan Alphonso showcases extraordinary experimental Jazz on his debut LP ‘’Feel It’”
– Rolling Stone Magazine (India)
Zijn muzikale reis gaat verder met zijn nieuwste EP, Take it Or Leave it (oktober 2024). Tizaan heeft de nummers op de EP geschreven over zijn leven, liefde en hoop, strijd, racisme, en legt daarbij vooral de nadruk op zijn persoonlijke reis van zelfacceptatie. Zijn verhaal, diep geworteld in zijn thuis, familie en vriendschappen, is complex maar diep mooi—een verhaal dat hij met eerlijkheid en emotie deelt door middel van zijn muziek op het podium.
In Maastricht vond Tizaan Alphonso zijn muzikale familie: The Tizaan Alphonso Collective, een groep van 8 ongelooflijk getalenteerde muzikanten. Ze hebben een sterke band en begrijpen allemaal het verhaal dat Tizaan door zijn muziek wil vertellen. Er zijn bands die het podium betreden en de energie is zo aanstekelijk dat het onmogelijk is om stil te zitten en alleen maar te luisteren. Het Collective is zo’n band. Elk lid brengt zijn eigen uitzonderlijke talent mee, en met Tizaan als frontman ben je verzekerd van een onvergetelijke ervaring vol energie en soul.
In oktober 2024 ging de band op een onvergetelijke tour door India (Mumbai, Delhi, Goa) om hun nieuwste EP te promoten. Ze speelden op iconische locaties zoals NMACC in Mumbai, The Pianoman Jazz Club in Delhi en nog veel meer, wat het tot een werkelijk onvergetelijke ervaring maakte. Van solo-optredens op bedrijfsevenementen, het presenteren van zijn band op popof jazzwedstrijden, tot het spelen op het North Sea Jazz Festival als onderdeel van de Fringe Orchestra ft. Bex Burch. Hij werd uitgenodigd om op te treden tijdens Jammin’ Juan in Frankrijk, Jazz Circle Viersen, So What’s Next Festival (Eindhoven), Poppodium Volt (Sittard), Les Temps Mêlés (Verviers), Limbo Jazz Express (Cultuurhuis Heerlen), MainStage van Park City Live en blijft zijn fanbase uitbreiden met zijn catchy debuutalbum “Feel It”. De L1-televisie zond hem live uit voor hun culturele programma ‘Tot overmaat van ramp’ tijdens de pandemie. Daarnaast wordt zijn muziek regelmatig gedraaid op de Nederlandse radio (Sublime-FM) door de legendarische saxofoniste Candy Dulfer in haar show ‘Candy’s World’. Op 24 januari 2025 had Tizaan de eer om te openen voor Candy in Grenswerk, Venlo, en werd later die avond uitgenodigd als speciale gast om samen met haar band te optreden!
In februari van deze jaar speelde zijn band ook de aftershow van de bekende Britse acid-jazzband Incognito.
In mei 2024 won het Collective de eerste editie van de Podiumbeesten competitie, georganiseerd door Vista College Heerlen, en mocht het optreden op de Mainstage van het Parkcity Live Festival 2024, waar ze het voorprogramma van Nile Rodgers verzorgden.
“Hij laat zichzelf zien als een geweldige pianist en wanneer je hem ziet zingen met zijn zonnebril op, is het alsof je naar Stevie Wonder kijkt! Hij weet zichzelf echt in het centrum van de band te plaatsen, op een manier die we alleen van legendes kennen! Zijn muziek zit zo in de groove dat je niet anders kunt dan zelf meedansen. Hem horen optreden is een mix van Freddie Mercury, Herbie Hancock en Al Jarreau.”
– Jo Dautzenberg (Stichting Heerlen Jazz)